ЗНО

Інформація щодо ЗНО-2021

Оприлюднено Умови прийому до ВНЗ у 2020 році

Міністерством освіти і науки оприлюднено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2020 році.
Докладніше:

Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 № 1285

Вибір майбутньої професії

Поради випускникам шкіл

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож, з позиції перспективи, ви можете залишитись з гарним дипломом, але без роботи.

3. Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по іншому. З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів.

5. Продивляйтеся оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до спеціалістів центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви обрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби і здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводить служба зайнятості для учнівської молоді (ярмарок професій, марафон робітничих професій, ярмарок кар'єри тощо).

Поради батькам

1. Не намагайтесь нав'язати дитині те, чого ви колись хотіли, але не досягли. Пам'ятайте, що у неї є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Не варто також змушувати нащадків йти вашим шляхом, навіть якщо у вашій родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями.

2. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір майбутньої професії невдалим. Краще допоможіть їй розібратися, чи справді вона розуміє, чим буде займатися в майбутньому. Адже нерідко, обираючи професію, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.

3. Якщо ваша дитина і досі чітко не знає, ким хоче бути, допоможіть їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа, «гуманітарій» вона чи «технар», творча особистість чи прагматик. Не можете визначити самотужки - скористуйтеся послугами спеціаліста з профорієнтації центру зайнятості.

4. Не бійтеся, якщо вибір вашої дитини припаде на непрестижну, непопулярну чи неінтелігентну професію. Якщо, наприклад, ваш син марить автомобілями, то, можливо, краще дозволити йому здобути фах автослюсаря чи автомеханіка. Адже, коли людина займається улюбленою справою, вона завжди досягає успіху.

5. Пам'ятайте, що обирати майбутню професію потрібно не під час подання документів у вузи і навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 7-8 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже чітко визначиться, ким хоче стати.



Сайт для випускників та абітурієнтів

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)Випускний клас... Позаду роки, проведені в школі, попереду - доросле життя. І для багатьох випускників один з перших кроків у цьому житті – вступ до ВУЗу.

Університети, інститути, академії - як вибрати з безлічі ВУЗів саме той, який потрібен тобі? Яку обрати спеціальність ?

Зробити вибір допоможе сайт, на якому зібрана інформація про систему вищої освіти України, про всі ВУЗи України, про спеціальності, за якими можна навчатися у вищіх навчальних закладах України, про умови навчання у ВУЗах.

Абітурієнту буде також корисною інформація про Болонський процес в Україні.

Але для вступу до ВУЗу недостатньо тільки бажання! Ще необхідно мати досить високий рівень знань, що дозволить вступити до обраного університету або академії. А для цього необхідно досягти високих результатів у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО).

На даному сайті зібрані програми зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), завдання та відповіді ЗНО минулих років, результати оцінювання. Наведена інформація про проведення майбутнього зовнішнього незалежного оцінювання, програми оцінювання, терміни його проведення, характеристики тестів та багато іншої корисної інформації про ЗНО.

Обговорити питання, що Вас цікавлять, можна на форумі.

Перейти: http://www.abiturient.in.ua/ua



Сайт для безкоштовного проходження онлайн тестування ЗНО

Перейти: http://ukrainetest.com.ua/



Київський регіональний центр оцінювання якості освіти

Перейти: https://kyivtest.org.ua/



Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка

Перейти: http://www.chnpu.edu.ua/



Чернігівський національний технологічний університет

Перейти: http://www.stu.cn.ua/



Кiлькiсть переглядiв: 385